En Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gerek arkadaş çevremde, gerek yakınlarım olsun onlardan en çok duyduğum ve konuştuğumuz konu 5 dakika da yapabilecekleri pratik göz makyajı. Makyajlı görünmeyi isteyip de beceremediklerini düşündükleri için makyaj dan kaçınıyorlar, bir kalem veya sadece bir ruj sürerek yüzlerini renklendiriyorlar. Kimileri far sürmüyorum, çünkü gölge yapmayı bilmiyorum, maskara süremiyorum, çünkü elime gözüme bulaştırıyorum eyeliner sürmek istiyorum ama gözüme düzgün hat çekemiyorum diyorlar. Bundan dolayı sizlere pratik göz makyajları ve eyeliner sürme taktiklerinden bahsedeceğim ve vereceğim örneklerle de kendinize bu teknikleri rahatlıkla uygulayacaksınız.

Şimdi aşağıda sizlerin de kolayca uygulayabileceği bazı örnekler paylaşıyor olacağım. Burada işinize yarayacak en önemli araç makyaj fırçalarınız. Elinizde bir adet far ve dağıtma fırçanız varsa sadece 5 dakika zamanınızı alan son derece pratik makyajlar yapmanız mümkün olacak. Aşağıdaki örnekleri incelersek ilk resim de kaş kemiğinin üzerine kalem ya da koyu renk bir far ile hat çekip, far dağıtma fırçasıyla üzerinden geçilmiş. Ve göz’e istenilen gölge verilmiş. Gözlere derinlik veren buğuyu ise sadece bir göz kalemi ve far dağıtma fırçasıyla yapmanız mümkün. İkinci örnekte de yine siyah göz kalemi ile ince bir hat çekip, fırça ile dağıttıktan sonra yeşil tonlarında toz ya krem bir farla göz kapağınızın üzerinden geçiyorsunuz.

Aşağıdaki görsel de ise yeşil bir far kalemle istediğiniz kalınlıkta gelişigüzel bir kalem çekiyorsunuz sonrasında ise far dağıtma fırçası ile far’ı dağıtıyorsunuz .

Burada ise gözlere toz pembe ya da pudra tonlarında bir far geçiyoruz, kullandığımız farın bir ton koyusu göz kalemi ile hattımızı çekip dağıtıyoruz. Aşağıda son paylaştığım fotoğrafta da  son derece kolay uygulanabilir eyeliner sürüm örneğini görebilirsiniz.

Bakışlarınız aydınlatsın her yeri, Ege fısıltılarında tekrar görüşmek üzere..

İlkay Güven

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram