Bizleri koşulsuz seven, her daim yanımızda olan, dünyamızı güzelleştiren minik dostlarımızın dünyasına hoş geldiniz. Burada onların yaşam koşullarını, kendilerine özgü karakterlerini, doğadan bize al ver dengesine sağladıkları katkıları, birlikte yaşamı nasıl güzelleştire bileceğimizi neleri paylaşabileceğimizi, velhasıl merak ettiklerimizi öğrenmeye, bu sevimli dünyada yolculuk yapmaya ne dersiniz?

PATİCANLARIMIZ  İlk olarak Kedi ve köpeklerin dünyasına bi göz atalım mı..?    Dünyanın en saf canlıları olan bebeklerin kedi ve köpeklerle olan ilişkisi en çok dikkat çekendir. Öylesine ki en hırçın patililer bile bebekler karşısında çok sakin olurlar. Bence bunun sebebi bebeklerden kendilerine karşı hiçbir tehdit unsuru algılamadıklarındandır.

Genelde evde bir bebek varsa ebeveynler eve dört ayaklı bir can almak istemezler, çoğu dostum bunun ne kadar yanlış olduğunu ancak deneyimleyince anlayabilmişlerdir. Çünkü onlar öyle korumacı olurlar ki evdeki bebek ve çocuklara bırakın zarar vermeyi, kendi yavrularını koruma içgüdüsü hepsinde var olduğu için onları da yavruları gibi görüp kollarlar.

Sevimli patili canlarla büyüyen çocukların hayata daha sevgi dolu baktıkları, dışa dönük oldukları, sorumluluk bilincini daha küçükken kazanmış oldukları da gözlemlenmiştir.

Minik dostlarımızdan ilginç haberler yazımızı bu linkten okuyabilirsiniz. https://www.egefisiltilari.com/hayvanlar-aleminden-ilginc-haberler/

Bu yolculuk çok uzun ve Ege Fısıltılarıʼn da sizlerle buluşmak birlikte yeni bilgileri paylaşmak dileğimle. Sevgiyle kalın..

Şule Beytekin

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram