Öncelikle herkese merhabalar.. Yaz bitmeden sizleri çok güzel bir tatil planı hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ören tatil beldesini konu aldım. O kadar şirin ve güzel ki ve tam ekonomik bir tatil arayanlar için tam sizlere göre bir tatil seçeceği diye düşünüyorum.

Avantajlı sahilinden tamamen parselenmemiş olması ve nispeten daha temiz ve nezih bir yer. Birçok yerde sandalye, şemsiye açarak denize girebilirsiniz. Tesislere de çok uğramak istemeyenler için de çoğu bölgeye daha ekonomik bence. Denizi pırıl pırıl sakin, konumu ile tam ortada olduğu için Bodrum, Marmaris ve Datça’ ya yakın olması da cabası..

Buyurun hep birlikte neler var neler yok bakalım hadi..

Ören’e Yakın Konumlar :

Ören’ in konum olarak her yere yakın olması bir avantaj olduğu için günü birlik yakın yerlere de gidip gezebilirsiniz. İşte size yakın bazı konumlar.

Bodrum Milas Havalimanına 62 km

Çökertme Koyuna 17 km

Güllük Koyuna 57 km

Mazı Koyuna 28 km

Bodrum’a 68 km

Marmaris’e 75 km

Akyaka’ya 44 km

Ören’de Tekne Turuna Çıkmak :

Ören’de tekne turuna çıkıp tatilinizin tadını çıkartmak için kişi başına 0-6 yaş arasına ücretsiz, 7-12 yaş arası 150 TL, yetişkinlere ise 300 TL. Sabah saat 10 : 00 ile 17 : 00 arasına kadardır. Sedir Adasına, İnce Kum plajına ve Akbük Akvaryum koyu olmak üzere sizi üç ayrı koya uğruyor. İçerisinde öğle yemeği dahildir. He burada belirtmek isterim ki Sedir Adasına giriş kişi başına 125 TL’dir. 18 yaş altındakine ücretsizdir.

Ören’de Yemek Fiyatları :

Ekonomik olarak bir tatil yapmak isteyenler için en başta konaklama ve yemek geldiği için sizlere bu konuda da ayrıntılar vereceğim. Hem lezzetli olsun, hem kaliteli olsun istiyorsanız eğer ; yanı başınızda deniz olan püfür püfür esen sizin için Eftalya Restaurant’ı tavsiye edebilirim.

Ortalama fiyatları kişi başı kalamar 160 TL, balık 150 TL, ahtapot 150 TL, mezeler 40 TL’den başlıyor. Diğer bir alternatif ise; Üç Yapraklı Yonca Kafe güzel bir kahvaltı yapmak isterseniz 2 kişilik 200 TL’lik nefis bir kahvaltı yapabilirsiniz.

İçerisinde kıymalı yumurtasından tutun, kızartmasına, peynirine, organik reçeline ve sınırsız çayı ile güne nefis bir öğün ile başlayabilirsiniz. He unutmadan buranın meşhur gözlemesinin de tadına bakmaya unutmayın sakın.

Otlu, peynirli, patatesli, kıymalı olarak 25 TL’den başlıyor bilginize. Bir de sahilde sıcaktan bulanıp bir şeyler atıştırmak isteyenlere temiz lezzetli Yelken Kafe Restaurantı önerebilirim. Türk kahvesi 10 TL, pizza 40 TL, burger 50 TL’den başlıyor idi.

Burada çok fazla avantajlı konaklama yerleri bulabilirsiniz. Özellikle apart olarak bakarsanız size daha cazip bir tatil paketi sunabilirler. Yelken Kafe Restaurantın bir de apartları mevcut olup Yelken Apartta geceliği 1000 TL’den başlayıp 4 kişi olarak rahatlıkla kalabilirsiniz. Gayet temiz, güler yüzlü ve ilgili oldukları için sizlere içtenlikle tavsiye edebilirim…

Şimdilik benden bu kadar umarım faydalı bir yazı olmuştur. Artık devir ekonomi elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalıştım eğer bir gün Ören’e giderseniz eğer beni anmayı unutmayın 🙂 sevgiler hepinize Sezen..

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram